Montázs
Új információk érkeztek a hantavírusos hajó utasairól
Az MV Hondius 20 brit utasa kilépett az önkéntes karanténból

Az MV Hondius volt a hantavírus-járvány „otthona”
Fotó: AFP/Jorge Guerrero
Az Egyesült Királyságban a holland MV Hondius hajó 20 utasa kilépett a 42 napos önkéntes karanténjából, ahol hantavírus-járvány történt, jelentette a The Daily Telegraph. Az újság szerint egyikük tesztje sem volt pozitív a betegségre.
Korábban arról számoltak be, hogy az andoki hantavírus rágcsálók körében a csúcs előfordulása nyáron van. Tavasszal a fertőzött állatok aránya eléri a 10-14%-ot, míg nyáron ez a szám 60%-ra is emelkedhet. Ősszel a fertőzött rágcsálók száma 2%-ra csökken.
