Montázs

Új információk érkeztek a hantavírusos hajó utasairól

Az MV Hondius 20 brit utasa kilépett az önkéntes karanténból

Egy utascsoport 42 napos karanténból vonult ki az MV Hondiusról, egy Antarktiszra tartó expedíciós hajóról, amely az év elején három ember halálát okozó hantavírus-járvány központjává vált, áll a cikkben.

Új információk érkeztek a hantavírusos hajó utasairól
Az MV Hondius volt a hantavírus-járvány „otthona”
Fotó: AFP/Jorge Guerrero

Az Egyesült Királyságban a holland MV Hondius hajó 20 utasa kilépett a 42 napos önkéntes karanténjából, ahol hantavírus-járvány történt, jelentette a The Daily Telegraph. Az újság szerint egyikük tesztje sem volt pozitív a betegségre.

Korábban arról számoltak be, hogy az andoki hantavírus rágcsálók körében a csúcs előfordulása nyáron van. Tavasszal a fertőzött állatok aránya eléri a 10-14%-ot, míg nyáron ez a szám 60%-ra is emelkedhet. Ősszel a fertőzött rágcsálók száma 2%-ra csökken.

Kapcsolódó írásaink