Mohammad Bagher Ghalibaf, az iráni parlament elnöke szerdán Bakuba utazva kijelentette, hogy a Közel-Kelet biztonságát a régió országainak kell biztosítaniuk, ahol muszlim többségű államok parlamentjeinek ülésén vett részt.
„A régió biztonságát maguknak a régió országainak kell garantálniuk” – mondta Ghalibaf.
„Senki biztonsága nem függhet mások bizonytalanságától” – tette hozzá.
Ghalibaf az Iszlám Együttműködési Szervezet tagállamainak parlamenti uniójának 20. ülésén vett részt Azerbajdzsán fővárosában.
Azt mondta, hogy a regionális körülmények megváltoztak a közelmúltbeli háború óta, és hogy a találkozó lehetőséget ad Iránnak, hogy magyarázatot adjon a konfliktust követő fejleményekre – írja az Iranintl.
„Az iráni nép ellenállása megmutatta, hogy véget ért az a korszak, amikor az ember akaratát ráerőltette a független nemzetekre” – mondta Ghalibaf, hozzátéve, hogy ez nemzetközi csodálatot váltott ki.







