A Hezbollah fegyvereseivel végzett Izrael

A Dél-Libanonban folytatódó harcokban

Közel-Kelet
  • 2026.06.26. - 19:59
izrael libanon bejrút háború
A Hezbollah libanoni síita mozgalom vezetői és tagjai vannak Izrael célkeresztjébenAFP/Fadel Itani

Az izraeli hadsereg megölte a Hezbollah libanoni síita mozgalom hat fegyveresét Dél-Libanonban a csütörtöki harci cselekmények során, amelyek a tűzszünet ellenére is folytatódtak – jelentette az izraeli média péntek reggel.

Az izraeli katonák Dél-Libanonban, Zútar as-Sarkíja térségében öt Hezbollah-fegyverest azonosítottak, majd megöltek. Egy másik incidensben, szintén Dél-Libanonban, az Ali Táher-hegygerinc térségében, Járún közelében, a biztonsági övezetet jelölő úgynevezett „sárga vonalon” belül egy terrorista gránátot dobott egy izraeli egységre. A támadásban egy tiszt közepesen súlyosan, további három katona könnyebben megsérült. A katonák viszonozták a tüzet, a légierő támogatásával pedig megölték a támadót.

Az izraeli hadsereg szóvivőjének csütörtök esti közlése szerint a Hezbollah fegyveresei megközelítették az izraeli katonákat a biztonsági övezetben, és közvetlen veszélyt jelentettek rájuk.

„Csapataink az Ali Táher-hegygerinc térségében tevékenykednek, és nem engedik, hogy a Hezbollah terroristái elhagyják a föld alatti létesítményeket vagy mozogjanak a térségben. A katonaság nem fogja megengedni, hogy a Hezbollah terrorszervezet veszélyeztesse Izrael polgárait vagy katonáit, és továbbra is fellép minden közvetlen fenyegetés felszámolása érdekében” – hangsúlyozta a katonai közlemény.

Az izraeli hadsereg eközben folytatja a Hezbollah föld alatti alagútrendszerében tartózkodó tucatnyi fegyveres bekerítését. Az izraeli erők ostrom alatt tartják az Ali Táher-hegygerinc térségét, ahol a Hezbollah harcosai bunkerekben és föld alatti alagutakban rekedtek.

„Rendkívül robbanásveszélyes és komoly kockázatokat rejtő helyzetről van szó, a katonák gyakorlatilag közvetlenül a terroristák feje fölött tevékenykednek” – fogalmazott közleményében az izraeli haderő.

Reklám