Habár sokáig hallani sem akart a lemondásról, végül hétfő délelőtt Kier Starmer lemondott.
A Sky News jelentése szerint Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette lemondását.
Megjegyezte, lemond a Munkáspárt vezetői posztjáról, és erről tájékoztatta a királyt.
Starmer azt mondja, felkérte a Munkáspárt Országos Végrehajtó Bizottságát, hogy készítsen ütemtervet a Munkáspárt vezetőválasztására, a jelölési lehetőségek július 9-én kezdődnek.
A jelölési határidő a nyári parlamenti szünet előtt, július 16-án lesz.
Egy esetleges választás esetén ez biztosítaná, hogy mire a parlament szeptemberben újra összeül, új Munkáspárt-vezető legyen.







