Az alma nemcsak finom, hanem egészséges is. Vitaminokat, ásványi anyagokat és rostokat tartalmaz, amelyek segítenek az immunitás erősítésében, az emésztés javításában és a szervezet általános egészségében.
Ezenkívül az almát gyakran ajánlják diéta során. A hasznos tulajdonságok ellenére azonban vannak bizonyos csoportok, amelyeknek el kell utasítaniuk ezt a terméket.
Amint azt Ekaterina Kashukh gasztroenterológus jelezte, az alma túlzott fogyasztása túlzott fruktózbevitelhez, majd súlygyarapodáshoz vezethet. Ezenkívül a gyümölcs az összetételében lévő savak miatt a fekélyek vagy a gyomorhurut súlyosbodásához vezethet.
A Brief24 szerint a gyomor-bélrendszeri betegségekben, allergiában vagy fogászati problémákban szenvedőknek óvatosan kell bánniuk az almával.
A normális napi almamennyiség legfeljebb két darab. Fehérjetartalmú termékekkel, például túróval is kombinálható. A szakember nem javasolta az almalé fogyasztását sem, mert nagy mennyiségben tartalmaz cukrot.
Az orvos szerint még a fogyás során is lehetetlen minden ételt csak almával helyettesíteni. A táplálkozásnak kiegyensúlyozottnak kell maradnia – foglalta össze Kashukh.







