Közel-Kelet
Az iráni főtárgyaló szerint a keretmegállapodás az amerikai vereség beismerése
Szerinte az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat nem külső nyomásra született meg

Az eseményen elmondott, az iráni állami televízióban is közvetített beszédében Kalibaf - aki egyúttal az iráni parlament elnöke is - úgy vélte, az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat "Irán bátor népének ellenállása és eltökéltsége", nem pedig külső nyomás hatására született meg, és ezért gyakorlatilag egyenértékű Washington vereségével.
Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek. Mint mondta, a régió jövőjét Teherán nem a konfliktusban, hanem az együttműködésben látja, valamint stratégiai célnak minősítette a nem térségbeli országok erőinek a kivonását a Közel-Keletről.
Kalibaf emellett a hazája és az Egyesült Államok közötti megállapodás kulcselemének nevezte a libanoni rendezést, és leszögezte: Teherán számára a libanoni tűzszünet legalább annyira fontos, mint az iráni.
