Visszatérhetett Fucsovics Wimbledonba

Tenisz

Sport
  • 2017.06.27. - 00:49

Tizenöt év után újra lesz magyar indulója a wimbledoni Grand Slam-torna férfi egyéni versenyének, mert Fucsovics Márton megnyerte az észak-angliai Ilkley-ben rendezett, 127 ezer euró (39 millió forint) összdíjazású füvespályás versenyt.

Ezzel a 25 éves teniszező begyűjtötte negyedik Challenger-tornagyőzelmét, s ezzel szabadkártyához jutott a jövő héten elrajtoló wimbledoni bajnokságra, s a világranglistán 29 helyezést javítva feljött a 107. helyre. „Az év elején nem gondoltam volna, hogy közel kerülök a top százhoz, most pedig majdnem azon belül vagyok. Egész pályafutásom során a legjobb száz volt a célom, végre át akarom lépni a küszöböt” – nyilatkozta a nyíregyházi teniszező, hozzátéve, salakon és füvön is otthon érzi magát. Utóbbit már csak azért is szereti, mert hét éve juniorként győzött Wimbledonban, ahová már megérkezett. Fucsovics eddig egyszer, a tavalyi US Openen szerepelhetett GS-torna főtábláján. A legutóbbi magyar főtáblás Wimbledonban éppen edzője, Sávolt Attila volt 2002-ben, akinek akkor az első forduló jelentette a végállomást.
Reklám