Villámcsapás miatt leégett tegnapra virradóra a székelyföldi Atyha római katolikus temploma. A több mint kétszáz éves, nemrégiben restaurált épületnek ugyan volt villámhárítója, de a légköri kisülés olyan erejű volt, hogy a tetőszerkezet azonnal lángra kapott, a tűz gyorsan átterjedt az épület valamennyi részére.

A történtek idején a templomban tartózkodott a plébános és a harangozó is, de a tűz olyan gyorsan terjedt, hogy csak a szentségtartót és néhány miseruhát tudtak megmenteni. A természeti csapás több mint huszonhatmillió forintos kárt okozott.



