Tesztfutam

Utasok helyett homokzsákokkal terhelik próbaútjain az új metrószerelvényt

Krónika
  • 2016.09.28. - 01:53

Bár már korábban megérkezett Budapestre az első metrószerelvény, amelyet az egyik kivitt roncsból varázsoltak újjá Oroszországban, azt csak tegnap mutatták be a sajtónak.

metró 20160928
(Fotó: Varga Imre)

A szerelvény próbaútján utasok helyett homokzsákokkal terhelték meg a járművet, amelynek a Nemzeti Közlekedési Hatóság által is felügyelt teszt során tizenötezer kilométert kell hibamentesen lefutnia, ezután kaphatja meg a típusengedélyt. A szerelvénnyel a metróvonal üzemidején kívül az alagútban végeznek próbafutásokat, és a prototipus forgalomba helyezése jövő márciusban várható.

Reklám