„Szükség van Paks II-re”

Szakértő: a magyar villamosenergia-rendszer súlyosan kapacitáshiányos

Gazdaság
  • 2015.11.21. - 20:57

Szükség van a paksi atomerőmű bővítésére, mert a magyar villamosenergia-rendszer súlyosan kapacitáshiányos - mondta Járosi Márton, az Energiapolitika 2000 Társulat elnöke szombaton az M1 aktuális csatorna esti műsorában.

Az elnök felhívta a figyelmet arra, hogy csak idén a teljes magyar villamosenergia-felhasználás 40 százalékát biztosították külföldi forrásokból.

Az importáram főként ukrán és lengyel szenes erőművekből származik, vagyis nem zöldenergia - tette hozzá. Szólt arról is, hogy a hiányzó mennyiséget nem lehet megújuló forrásokból biztosítani.

Reklám