Szinte mindenhol van már szélessávú internetlefedettség hazánkban, 2025-re pedig az a cél, hogy az optikai fejlesztéseknek köszönhetően Magyarország az 5G-fejlesztések egyik európai központjává váljon.
Az 5G-koalícióban tervezett következő lépések közé sorolta a miniszter, hogy a zalaegerszegi tesztpálya mellett a városi környezetben okosvárosi megoldásokat vezetnek be. A zalaegerszegi tesztkörnyezet fontos eleme a kutatózóna, ahová kutatóintézeteket és innovatív partnereket várnak. Erről háromszáz céggel folynak tárgyalások. A Mesterséges Intelligencia (MI)-koalíció november végén tartja első plenáris ülését, abban kutatóhelyek, vállalatok és az állam képviselői vesznek részt, jelenleg 124 tagja van. Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója elmondta: a keskenysávú dolgok internete (IoT) új típusú mobilhálózatra szabványosított technológia a gépek közötti kommunikációt szolgálja, a hálózat lefedettsége Magyarországon majdnem hatvanszázalékos. A magyar gazdaság digitalizációja ezzel a lefedettséggel új szintre lép, és új lehetőségeket teremt. A hálózatot a jövőben a lakosság is használhatja háztartási mérőeszközei, riasztóberendezései vagy egyéb okoseszközei kommunikációjára.
Srini Gopalan, a Deutsche Telekom Európáért felelős igazgatósági tagja arról beszélt, hogy Magyarország a Deutsche Telekom egyik legfontosabb partnere, az ország jól áll a digitalizáció elterjedtségében. Fontosnak nevezte ennek a megtartását, hogy Magyarország a digitalizáció nyertese legyen.



