A nyár eleje óta jelentősen javult Orbán Viktor miniszterelnök megítélése a közvéleményben – derült ki a Századvég legfrissebb kutatásából.
A makrogazdasági előrelépésekkel és az új nemzeti konzultációval párhuzamosan a miniszterelnök megítélése is javulni kezdett. Ma a megkérdezettek negyvennyolc százaléka nyilatkozik róla kedvezően, az év elején ez az érték negyven-negyvenkét százalék volt. Ugyanezen mutató mentén Schiffer András (LMP) kedvelőinek aránya, a teljes népességen belül huszonkilenc százalék. Vona Gáborról (Jobbik) jelenleg a válaszadók huszonnégy százaléka nyilatkozik kedvezően. Tóbiás József MSZP-elnök tizenhét, Gyurcsány Ferenc (DK) pedig tizenhat százalékon áll. Ha választani kellene a megkérdezetteknek a Fidesz és a Jobbik között, a válaszadók 56 százaléka a Fideszt tartja alkalmasabbnak az ország vezetésére, a Jobbikot tizenhat százalék – írta a Századvég.



