Skandináv hegemónia a Bocuse d’Or-on

Pohner Ádám a 12. lett

Krónika
  • 2019.01.31. - 00:57

Dánia nyerte a világ legrangosabb szakácsversenyét, a Bocuse d’Or-t. A Lyonban lezajlott kétnapos viadalon a második helyet Svédország szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokára Norvégia szakácsai állhattak fel.

A legjobb hústál díját Finnországnak, a legjobb zöldségtálért járó elismerést Franciaországnak ítélte a zsűri. A magyar csapat – Pohner Ádám séf, Csillag Richárd segítő és Segal Viktor coach – a mezőny közepén, a 12. helyen végzett. A magyaroknak sikerült maguk mögé utasítaniuk a gasztronómiai nagyhatalomnak számító Olaszországot, Kínát és Szingapúrt is. A kedden és tegnap megtartott világdöntőben huszonnégy nemzet szakácsai versengtek egymással, akiknek 5 óra 35 perc alatt kellett elkészíteniük két fogást. A magyar csapat a keddi napon versenyzett.
Reklám