Program indul a genetikai örökség megőrzésére

Őshonos fajták védelme

Gazdaság
  • 2018.03.29. - 00:32

Kiemelt génmegőrzési fejlesztési program indul 12,3 milliárd forintos támogatásból a következő öt évben a nemzeti identitás szempontjából fontos mezőgazdasági örökség megőrzésére – hangoztatta tegnap Budapesten Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.

Hangsúlyozta, hogy a program történeti léptékű, hiszen hazánkban az elmúlt évtizedekben ehhez hasonló fejlesztés nem volt. A fő cél a magyar növényi genetikai örökség fenntartása és gyarapítása, valamint az őshonos állatfajták megőrzése. Fazekas Sándor kifejtette, a támogatást alapvetően a Földművelésügyi Minisztérium, a nemzeti parkok, a génmegőrző intézmények, a Kétegyházi Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium használja fel.
Reklám