Polthoz ért Szikinger feljelentése

Tescós rablók

Krónika
  • 2017.08.26. - 00:24

Megérkezett a legfőbb ügyészhez a tescós rabló, Süveges Péter védője által tett feljelentés, amelyben Szikinger István a társaság immár hetedszer elölről kezdett büntetőperében a vádat képviselő Központi Nyomozó Főügyészség által – a védelem szerint – elkövetett törvénysértésekre hívta fel a figyelmet – közölte lapunkkal tegnap Fazekas Géza.

A Legfőbb Ügyészség szóvivőjének tájékoztatása szerint Polt Péter tanulmányozza a feljelentésben leírtakat, és néhány nap múlva dönt arról, hogy lép-e az ügyben. Mint arról a Magyar Hírlap elsőként beszámolt, Szikinger István büntetőeljárás megindítására kérte a legfőbb ügyészt, mivel a védelem szerint a tescós rablók perében számos, a vádlottakra nézve mentő bizonyítéknak veszett nyoma, számos irat eltűnt, majd újra előkerült, de lényeges részeket kiemeltek belőle. A társaság ügyeiben immár a hetedik büntetőtanács jár el, az emberölések, fegyveres rablások és más bűncselekmények miatt indított vizsgálat pedig tizenkét éve tart.

Reklám