Észak-Korea Japánt is megfenyegette, miután újabb rakétákat lőtt ki, hogy csapásmérő képességeit fitogtassa. Egy magas rangú phenjani illetékes arra figyelmeztette Tokiót, „ne hívja ki maga ellen a sorsot”, mert „rendkívüli helyzet esetén Észak-Korea képes hamuvá változtatni a japán szigeteket, még mielőtt csapást mérne az Egyesült Államokra”.
Tokió azzal vonta magára a kommunista diktatúra haragját, hogy – miután Phenjan csütörtökön ismét rakétakísérletet hajtott végre, az idén a tizediket – Washingtonhoz hasonlóan tovább szigorítja az észak-koreai rezsim elleni szankciókat, s a G7 csúcstalálkozón is kikelt a diktatúra ellen. Tokió gyakorlatilag teljesen betiltotta a kereskedelmet Észak-Koreával. Az északi kísérlet során egyébként több rakétát lőttek ki a keleti partvidékről, ezek az esetet jelentő dél-koreai hadsereg szerint feltételezhetően szárazföldi indítású, hajók elleni rakéták voltak. Ezek mintegy 200 kilométert repültek, mielőtt a tengerbe csapódtak. Szöul szerint északi szomszédja ezzel akarta bizonyítani, hogy mennyire pontosan képes eltalálni egy nagyobb hajót.



