Egy nappal a több százezer ember jelenlétében elmondott március 15-i ünnepi beszéd után, és az eddig soha nem látott felvonulást hozó, a polgári kormány melletti kiállást demonstráló Békemenetet követően Orbán Viktor pénteken a déli határzárnál tett látogatást. Útjára elkísérte Pintér Sándor belügyminiszter is. A miniszterelnök megszemlélte a határzárat, üdvözölte a határon szolgálatot teljesítő katonák és rendőrök munkáját, valamint kiemelte: a kerítés Európát is védi, ezért elvárható, hogy a telepítésével és fenntartásával járó költségekbe is beszálljon az Európai Unió.
"El akarják venni az országunkat, nem egy tollvonással, mint száz éve Trianonban, most azt akarják, hogy néhány évtized alatt önként adjuk át idegeneknek" - mondta ünnepi beszédében a kormányfő, aki Facebook-oldalán tette közzé a határzárnál tett látogatásán készült fényképeket, illetve az itt készült videót is.



