Operával indul a pécsi zenei évad

Száz hangversenyt terveznek 2016/2017-re a Pécsi Filharmonikusok

Kultúra
  • 2016.09.08. - 01:27

Igor Stravinsky Oedipus rex című művének előadásával, Bogányi Tibor vezényletével kezdi meg az új évadot ma a pécsi Pannon Filharmonikusok zenekar, amely mintegy száz hangversenyt, számos fővárosi és külföldi fellépést tervez a 2016/2017-es szezonban – jelentette a távirati iroda.

Horváth Zsolt, az együttes igazgatója kiemelte, zenészeik több mint ötven nagyzenekari koncertet adnak az évadban, számos ifjúsági és gyermekprogramot tartanak, mintegy húsz operaelőadáson működnek közre, a várható látogatószámot pedig nyolcvanezerre becsülik. A közönség láthatja majd Bartók Béla és Vincenzo Bellini színpadi műveit, az évad csúcsaként pedig Rufus Wainwright Prima Donna című operáját állítják színpadra 2017 júniusában. Az igazgató közölte, hogy a Pécsi Balett Bartók Béla A csodálatos mandarin és A fából faragott királyfi című műveiből készült előadásának bemutatóját a Pannon Filharmonikusok élőzenei kíséretével jövő márciusban tartják a Kodály Központban. Horváth Zsolt jelezte, hogy az évadban számos jubileumi programmal készülnek, így a Pécsi Tudományegyetem alapításának jövőre esedékes hatszázötvenedik, a reformáció ötszáz éves, valamint az 1956-os forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulójára.

Reklám