Nőttek a bérek és a foglalkoztatottság

Századvég: Hétszázezer emberrel többen dolgoznak, mint 8 évvel ezelőtt

Belföld
  • 2019.01.05. - 19:29

Az utóbbi években jelentősen nőttek a bérek és a foglalkoztatottság - erről beszélt Regős Gábor, a Századvég közgazdásza az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Míg 2010-ben a 15 és 64 év közöttiek körében csupán 55,9 százalékos volt a foglalkoztatottság, a legfrissebb adatok szerint már 69,7 százalék, ami valamivel jobb az EU átlagánál. 

Hétszázezer emberrel többen dolgoznak, mint 8 évvel ezelőtt - mondta a szakember.

A nettó reálbérek - azaz adózott, inflációval korrigált bérek - 2010 óta több mint 40 százakkal emelkedtek, ez az érték a megelőző 8 évben csupán 13 százalék volt. Hiába emelkedtek nominálisan a bérek 2002 és 2010 között, ha közben magas volt az infláció - magyarázta Regős Gábor.

Reklám