Fucsovics Márton egy szoros és egy sima szettben 7:6 (8-6), 6:2-re kikapott az osztrák Jürgen Melzertől a budapesti, hatvannégyezer euró összdíjazású ATP-challenger férfitenisztorna döntőjében.
A hazai közönségkedvenc a hét folyamán átmentette remek formáját a hétvégi, pozsonyi Davis-kupa-párharcból, amikor két egyes és páros mérkőzését is megnyerte, és az olasz Lorenzo Giustino, a német Mathias Bachinger, az olasz Luca Vanni és a norvég Casper Ruud ellen sem vesztett szettet. A döntőre csaknem ezerhétszáz néző gyűlt össze a lelátókon, és a huszonöt éves Fucsovics remek játékkal hálálta meg a figyelmet: bár első adogatógémjét elvesztette, rögtön visszavette azt, és látványos megoldásokat mutatott be a mindig sapkában játszó Melzer ellen. A bécsi teniszező a szett végén hajszálnyival jobbnak bizonyult, így hatvankettő perc elteltével szettelőnybe került. A folytatásban már egyértelműen Melzer diktálta a tempót, de a nyíregyházi játékos elérhetetlennek tűnő labdákat futott be, minden pontért megküzdött. Ennek ellenére az osztrák került lépéselőnybe (2:4), majd két bréklabdát hárítva 5:2-re elhúzott. Egy újabb brék a meccs végét jelentette, a harmincöt éves rivális a második szettben már magabiztos játékkal nyerte meg az egy óra negyven perces finálét. Melzer a trófea mellé 9200 eurót (2,85 millió forintot) kapott, míg Fucsovics 5400 euróval (1,66 millió forinttal) vigasztalódott.



