Mozgalmas hétvége

Szexuális visszaélés gyanúja miatt előzetesben egy menedékjogot kérő külföldi

Belföld
  • 2016.09.12. - 07:43

Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatója szerint 144 határsértőt tartóztattak föl péntektől vasárnapig az ország területén.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 51, szombaton tizenegy, vasárnap 39 embert tartóztattak föl, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a szerb-magyar határnál a rendőrök és katonák. Az ország belsejében és más külső határszakaszokon 43 határsértőt fogtak el a hétvégén.

Szexuális visszaélés gyanúja miatt előzetesben egy menedékjogot kérő külföldi
Előzetes letartóztatásba helyezett a Székesfehérvári Járásbíróság hétfőn egy, korábban menedékjogi kérelmet benyújtó külföldi állampolgárt. A szexuális visszaélés bűntette miatt folytat eljárásban a bíróság végzése nem jogerős. A tájékoztatás szerint a gyanúsított augusztusban illegálisan, a zöldhatáron keresztül érkezett Magyarországra. "Jelenleg humanitárius tartózkodási engedéllyel rendelkezik, menedékjogi kérelmének elbírálása folyamatban van" - olvasható a közleményben.

A július 5-én hatályba lépett új szabályok szerint azokat a határsértőket, akiket a szerb vagy a horvát határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül föltartóztatnak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé. Azok ellen, akik esetében bizonyítható, hogy átlépték vagy megrongálták a határzárat, illetve embercsempészettel gyanúsíthatók, továbbra is büntetőeljárás, a román és az ukrán határszakaszon elfogottak esetében idegenrendészeti eljárás indul.

A múlt héten a szerb-magyar határ térségében 280 embert tartóztattak föl és kísértek vissza, a megelőző héten - augusztus 29-étől szeptember 4-éig - ez a szám 271 volt. Azon a héten más külső határszakaszon és beljebb az országban 73 határsértőt fogtak el.

A román hatóságok határsértőket fogtak a szerb-román-magyar hármashatárnál

Harminc illegális bevándorlót fogtak el a román hatóságok hétfőn hajnalban a szerb-román-magyar hármashatár térségében - közölte honlapján a román határrendészet. A felnőtt férfiakból álló csoportot hőérzékelő kamerával észlelték a határrendészet nagyszentmiklósi (Sannicolaul Mare) részlege által felügyelt határszakaszon, és a csendőrség, valamint a rendőrség bevonásával fogták el. A határsértőknél nem voltak iratok, 29 férfi afgánnak, egy pedig pakisztáninak mondta magát.

Az ügy kivizsgálása érdekében felvették a kapcsolatot a szerb hatóságokkal, és a határsértőket átadják a bevándorlási hivatalnak a törvényes eljárások lefolytatása érdekében. Románia és Szerbia között olyan egyezmény van érvényben, amelynek értelmében a zöldhatáron átlépő személyeket Románia visszaadja Szerbiának.

Reklám