Negyedik tárgyalási napjához érkezett tegnap a Teréz körúti robbantó pere. Ezúttal tanúvallomásokat olvasott fel a bíró, amelyekhez P. László most sem fűzött hozzá semmit.
Ahogy lapunk is megírta, P. László a nyomozás során beismerte tettét, majd január végén, a büntetőper első tárgyalási napján minden vallomását visszavonta. A második tárgyalási napon kihallgatták a két életveszélyesen megsérült rendőrt, majd két nappal később a szemtanúkat is. Ismeretes, a vád szerint P. László 2016. szeptember 24-én késő este Budapesten, a Teréz körúton egy általa készített és működésbe hozott pokolgéppel két rendőrjárőrt életveszélyesen, megsebesített. A bomba több kilónyi robbanóanyagot és szöget tartalmazott. Az elkövető emailt is küldött a Belügyminisztériumnak, amelyben leírta, hogyan, miből készítette a bombát. Egy másik, el nem küldött, de a számítógépén megtalált levélben pedig már újabb halálos kimenetelű robbantásokkal fenyegetve, egymillió eurót követelt volna.
A férfit előre kitervelten, aljas indokból, több ember és hivatalos személy sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés kísérletével, robbanóanyaggal visszaéléssel és terrorcselekmény előkészületével vádolják, amiért akár életfogytiglani büntetést is kaphat. A következő tárgyalási napon P. László édesapját is meghallgatják.



