A nyári szezonban ismét igénybe veheti az utazóközönség az átépítés alatt levő dél-balatoni vasútvonalat.
A Déli-part 2016 Konzorcium a NIF megbízásából 72,8 milliárd forintért újítja fel az 53 kilométer hosszú vonalat és a szintén 53 kilométeres kaposvári leágazást. Ezáltal Szántód és Balatonfenyves között a szerelvények óránként százzal – bizonyos területeken százhússzal –, Fonyódtól Kaposvárig pedig nyolcvannal közlekedhetnek. Ezáltal Siófok és Keszthely között tíz perccel csökkenhet, Fonyód és Kaposvár között pedig az eddigi 75-80 helyett 55 perc lesz a menetidő. Ez további előrelépés, hiszen a korábbi 105 helyett már nyolcvan perc alatt el lehet jutni a fővárosból Siófokra. Az utazóközönség számára a legfontosabb változás az lesz, hogy jóval korszerűbbé, kényelmesebbé és csendesebbé válik a vasúti pálya, mint eddig, az állomásokon részint fedett magasperonok épülnek, a gyalogos- és útátjárókat is korszerűsítik.
Witzmann Mihály Somogy megyei országgyűlési képviselő elmondta: a balatoni szálláshelyeken emelkedik a vendégéjszakák száma, reméli, hogy az idén is sikerül rekordot dönteni. Ehhez hozzájárul a dél-balatoni vasútfejlesztés is.



