Az Országgyűlés gazdasági bizottsága elfogadta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elektronikus hírközléssel összefüggő 2017-es tevékenységének beszámolóját.
Karas Monika, az NMHH elnöke arról beszélt, a mobilszolgáltatások piaca volt a legjelentősebb szegmens 2017-ben 9,6 millió előfizetéssel. A mobilinternet elterjedtsége az előző évhez képest 40-ről 53 százalékra nőtt, ami 6,3 millió előfizetőt jelent, a hangsúly a vezetékes szolgáltatásokról a mobilra helyeződik. A mobilinternet-előfizetők száma tíz százalékkal nőtt. Tavaly mintegy százhatvan szolgáltató vizsgálata zárult le, ennek keretében ellenőrizték a roaming szolgáltatásokat, a legmagasabb bírságot egy kábeltévés szolgáltatás miatt rótta ki az NMHH.



