Marad az alapkamat

A monetáris tanács egyhangúlag döntött

Gazdaság
  • 2016.09.07. - 14:57

A monetáris tanács mind a hét jelen lévő tagja egyhangúlag támogatta az augusztusi kamatdöntő ülésen az alapkamat tartását és a kamatfolyosó változatlanul hagyását.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján szerdán közzétett dokumentum szerint a 0,9 százalékos alapkamat tartása mellett szavazott Báger Gusztáv, Cinkotai János, Gerhardt Ferenc, Kocziszky György, Matolcsy György, Nagy Márton és Pleschinger Gyula.

Hétfőn választják meg az új tagot                                        Az Országgyűlés őszi ülésszakának első plenáris ülésén, hétfőn választhatják meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának új tagját. A Monetáris Tanács tagjának javasolt személyt az Országgyűlés gazdasági bizottsága meghallgatását követően az Országgyűlés választja meg.

Windisch László nem volt jelen az ülésen, Bártfai-Mager Andrea pedig - miután a postaügyért és a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős kormánybiztosnak nevezte ki a kormány július elején -, lemondott monetáris tanácsi tagságáról, és helyette még nem választottak új tagot.

A jegybanki alapkamat alakulása Magyarországon (2004. március 23-2016. május 24.)
A növekedési hitelprogram bővítése, a növekedéstámogató program, valamint a lakásépítéseket ösztönző, illetve az uniós források dinamikus lehívását és hatékony felhasználását segítő kormányzati intézkedések összességében elérhetővé teszik a három százalék körüli növekedési ütem fennmaradását - áll a rövidített jegyzőkönyvben.
Reklám