Magasabban kering az ISS

Másfél kilométerrel emelték meg a pályamagasságot

Krónika
  • 2016.03.05. - 08:42

Az orosz Progressz M-29M teherűrhajó hajtóműveinek segítségével szombaton másfél kilométerrel megemelték a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályájának magasságát - közölte a Moszkva melletti Földi Repülésirányítás Központ (CUP).

A tájékoztatás szerint a pályakorrekció előre tervezett volt. A teherhajó hajtóműveit nyolc perc húsz másodpercig működtették és ezzel az ISS pályája elérte a Földtől mért 405 kilométeres magasságot.

A pályamódosításra azért volt szükség, hogy megfelelő feltételeket teremtsenek a Szojuz-TMA-20M típusú űrhajó dokkolásához, amely a tervek szerint március 19-én startol Alekszej Ovcsinyin orosz és Geoffrey Williams amerikai űrhajóssal.

Reklám