Lopják a MÁV defibrillátorait

Az egyik készüléknek novemberben, a másiknak decemberben veszett nyoma

Krónika
  • 2016.12.12. - 16:19

Elloptak egy-egy életmentő defibrillátort a győri és a hegyeshalmi vasútállomásról.  

A közlemény szerint az egyik készüléket november végén, a másikat december elején vitték magukkal ismeretlenek.

Hozzátették, hogy defibrillátorok jelentősége azért is nagy, mert hirtelen szívhalál esetén minden egyes perc számít.

Egy-egy vasútállomáson naponta több ezren is megfordulnak, ezért lényegesen magasabb a valószínűsége egy ilyen eset bekövetkeztének - tették hozzá.

A vasúttársaság azt kérte, hogy ha valakinek információja van az elkövetőkről, az keresse fel a városi rendőrkapitányságot vagy hívja a rendőrség 112-es általános segélyhívó számát.

Reklám