Az elmúlt hetek átlagosnál melegebb időjárása miatt már májusban elkezdődött a nyári erdőtűzszezon.
A rendelet értelmében tilos a tűzgyújtás a kijelölt tűzrakóhelyeken, valamint az erdők és fásítások határától számított kétszáz méteres körzetben lévő külterületi ingatlanokon. Ugyanakkor nem kell meleg étel nélkül maradniuk az erdőben túrázóknak, hiszen – az erdőtörvény alapján – gáz égőfejet és zárt tűzterű sütő-, főző-, melegítő eszközt használhatnak, noha ezekkel is fokozott óvatossággal kell eljárniuk.
A Nébih kéri a lakosságot, hogy az említett két megyében lehetőleg a tilalommal nem érintett belterületi ingatlanokon se rakjanak tábortüzet ebben az időszakban, mert a felszálló izzó zsarátnokot a szél több száz méterre repítheti, hamuvá változtatva a környékbeli erdőket. Azt javasolják, részesítsék előnyben az elektromos grillsütőket. Fontos szabály továbbá, hogy a szabadban dohányzók minden esetben használjanak hamutartót, mert az eldobott cigarettacsikk percek alatt képes meggyújtani a kiszáradt aljnövényzetet. Egy kis odafigyeléssel több napig is eltartó tűzoltást és évtizedes helyreállítást előzhetünk meg.
Az aktuális tűzgyújtási tilalomról, valamint az erdőtűz-megelőzéssel kapcsolatos hasznos tudnivalókról a Nébih FIRELIFE Erdőtűz Megelőzési Programjának honlapján, az erdotuz.hu oldalon lehet tájékozódni.



