Kényszerleszállást hajtott végre tegnap kora délután egy Cessna márkájú kisrepülőgép Budaörsnél, az M1-es, M7-es autópálya közös kivezető szakaszán, a bevásárlóközpontoknál.

A közeli reptérről startolt gépen egy tanulópilóta és az oktató tartózkodott, az esetkor sem nekik, sem másnak nem esett baja. A sima landolásban az is közrejátszott, hogy az autópályán szolgáló rendőrök a közelben járőröztek, észlelték a vészesen süllyedő repülőt, amelynek úgy csináltak helyet, hogy lelassították az úton mögötte haladó autókat, majd leszállás után biztosították annak helyszínét. Vályi Csongor, a budaörsi repülőtér vezetője az eset után úgy nyilatkozott, hogy a gépen lévő oktató a hajtómű gyengülését észlelte, ami nem tette lehetővé a visszatérést a starthelyre. A szabályok szerint a géppel ilyen körülmények között egy arra alkalmas helyen le kell szállni, ami a tegnapi esetben a tapasztalt pilóta megítélése szerint épp az autópálya volt.



