Kásássá vált a Balaton jege

Nem veszélyes, de sportolásra alkalmatlan a tó

Krónika
  • 2017.02.04. - 00:55

Bár Siófoknál a nyílt vízen még vastag, harminckét centiméteres a Balaton jege a tegnapi mérések szerint, de a kásásodás és a táblákon álló víz miatt sportolásra már alkalmatlan a felület - adta hírül a távirati iroda.

A jég felszínének minősége az előző napokéhoz képest számottevően romlott, ugyanis a sok helyen megjelent vízréteg elkezdett vékonyan újrafagyni, és itt-ott kásássá vált. A tavon a jég ennek ellenére még mindig vastagnak mondható. Horváth Ákos, az Országos Meteorológiai Szolgálat siófoki obszervatóriumának vezetője azt mondta, a napokban is enyhe időjárás és csapadék várható, s ez nem kedvez a jégnek. A jövő hét közepétől ugyan markánsabb lehűlésre lehet számítani, és ekkor visszakeményedhet a Balaton jege, viszont kérdés, hogy sportolásra is alkalmas lesz-e. Ha a jégre menetelnek nem is, a túrázásnak kedvez az enyhébb időjárás. Kell is a napsütés, hiszen február 15-én indul a tavat csaknem kétszázhúsz kilométeren megkerülő tíznapos Balaton Camino gyalogtúra.

Reklám