A Vidék Kaland Program felhívására, amelyre városi, nem mezőgazdász, ám az agrárium iránt érdeklődő fiatalok jelentkezését várják, április 18-ig lehet pályázni – jelentette be tegnap az Agrárminisztérium (AM) és a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA) közös sajtótájékoztatón, Budapesten.
Farkas Sándor, az AM parlamenti államtitkára üdvözölte az AGRYA által januárban Vidéki élet, fiatalok vidéken címmel indított programcsomagot. Míg a Vesd bele magad! kezdeményezéssel a gyerekek a kertészkedéssel ismerkedhettek meg, addig a most megjelent felhívás által a fiatalok bepillantást nyerhetnek egy működő gazdaság mindennapjaiba, és megismerkedhetnek a vidékkel, az agráriumban rejlő életérzéssel.
Az államtitkár hangsúlyozta a generációváltás szükségességét a mezőgazdaságban. Úgy vélte, hogy ezek a projektek vonzóvá tehetik az agráriumot a fiatalok számára.
Kesjár Kamilla, az AGRYA társelnöke elmondta, hogy a programra 18-35 év közötti fiatalok jelentkezését várják a szövetség honlapján.
A pályázaton kiválasztottak egy hetet tölthetnek el fiatal gazdák által irányított gazdaságokban. Azok a gazdák, akik csatlakoznának a programhoz, szintén az AGRYA weboldalán tehetik ezt meg – közölte. Beszámolt arról is, hogy a Vesd bele magad! programban az előzetes elképzelések szerint Fejér és Csongrád megyében ezer csomag vetőmag kiosztását tervezte az AGRYA, de más megyék érdeklődése miatt az akció országossá vált.
A felhívásra csaknem ezerháromszáz család jelentkezett, közülük 944 teljesítette a pályázat minden feltételét.



