A szertartásra zsúfolásig megtelt nagyváradi székesegyház kriptájában végső nyugalomra helyezték hétfőn Tempfli Józsefet, a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye nyugalmazott püspökét.

Az engesztelő szentmisén Jakubinyi György gyulafehérvári érsek felidézte: „Tempfli József az isteni hívást olyan korban hallotta meg, amikor az egyház vezetői a kommunista diktatúra börtöneiben voltak. Azt követően jelentkezett a gyulafehérvári papi szemináriumba, hogy Márton Áront, Erdély püspökét kiengedték a börtönből.” A szertartáson erdélyi politikusok mellett részt vett Soltész Miklós, az Emmi államtitkára is. Tempfli József május 25-én, 85 éves korában hunyt el hosszas betegség után.



