Indulhat a magyar búzaexport Egyiptomba

Sikeresen zárultak a tárgyalások

Gazdaság
  • 2017.12.15. - 13:09

Sikeresen zárultak a tárgyalások a búzaexport engedélyeztetésére az egyiptomi növényegészségügyi hatósággal - tájékoztatta a Földművelésügyi Minisztérium az MTI-t pénteken.

A tárca közölte: a 2012 óta folyamatban levő egyeztetések eredményeként Egyiptom mezőgazdasági és talajvédelmi minisztériuma december 10-én kiadta az engedélyt a magyar búza észak-afrikai országba irányuló exportjára.

Egyiptom növényegészségügyi import-előírásai alapján a búza bevitele engedélyköteles - olvasható a közleményben.

A hivatalos tájékoztatás alapján a tengeri szállítások kizárólag a romániai Konstanca, illetve a szlovéniai Koper kikötőjéből lehetségesek.

Reklám