Király István irodalomtörténész és Heltai Jenő író, költő naplóival, valamint Szabad György, a rendszerváltás utáni első szabadon választott országgyűlés elnökének interjúkötetével folytatódik a tavasszal a Magvető Kiadó Tények és Tanúk elnevezésű sorozata.
Ezt követte Zimándi Pius István premontrei kanonok, irodalomtörténész 1944 márciusától 1945 márciusáig írt naplója, Egy év története naplójegyzetekben címmel. Kabdebó Lóránt 1987–1988-ban készült életműinterjúja Orbán Ottóval, a Színpompás ostrom lángoló házakkal, valamint Bertók László Priusz című memoárkötete folytatta a sort. Az 1947-es debreceni kiadás alapján jelent meg Nyiszli Miklós Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban című kötete, a következő kötet Kis Pál budapesti fényképész munkaszolgálatban és a bujkálás idején, 1944 őszén írt naplóját tartalmazza, a Csillaggal nem jó járni most címmel. Végül Szálasi Ferenc 1942-1946 között írt, döntő többségben eddig kiadatlan naplói is megjelentek.



