Úgy tűnik, egyelőre nem zökkenőmentes a NASA és a SpaceX együttműködése, pedig korábban úgy tervezték, hogy a vállalat, az amerikai űrhivatal több milliárd dolláros támogatásának köszönhetően, 2019-ben elkezdhet asztronautákat szállítani a világűrbe.
A vállalat gyakorlatának lényege az, hogy a maximális helykihasználás érdekében először lehűtik az üzemanyagot, az ettől sűrűbbé válik, és így nagyobb tömeggel dolgozhatnak. A gond az, hogy az extrém hőmérséklet miatt a hűtést és a feltöltést közvetlenül az indítás előtt kell végrehajtani. A rakéták tankolása egyáltalán nem veszélytelen folyamat, 2016 szeptemberében például épp egy Falcon–9 robbant fel, miközben egy motortesztet megelőzően üzemanyaggal tankolták fel. Jelenleg nem tudni, hogy a közeljövőben lesz-e megoldás a problémára. A cég azt tervezi, hogy már az év végén végrehajtja a Crew Dragon első tesztrepülését – sajtóértesülések szerint ugyanakkor a fejlesztés még nem tart ott, hogy 2018-ban nekikezdhessenek a feladatnak.



