További állami fenntartású menekülttáborokat építenek jelenleg Észak-Görögországban, hogy a görög–macedón határon lévő Idomeninél ragadt, nagyjából kilencezer migránst elszállásolhassák – jelentette be tegnap Jorgosz Kiricisz, a migránskérdéssel foglalkozó görög válságstáb szóvivője.

A görög sajtó ezzel szemben legkevesebb tizenegyezer lakóról tud, akik hetek óta a macedón határ újbóli megnyitásában reménykednek. A helyi média a minap arról írt, hogy a migránsok között a drogfutárok és az embercsempészek is megjelentek, az egyik vasúti kocsit pedig hálóhely helyett bordélyháznak használják a menekültek.



