Már most januárban elkezdődhet a Magyar Nemzeti Múzeum kertjének felújítása. A rekonstrukció célja az eredeti, történetileg hiteles kertstruktúra visszaállítása.
Az ültetendő fák között több növényritkaság – vörös juhar, ginkgo, magnólia – is szerepel. Hozzáfűzte: három kilométer új víz- és csatornacső épül, megújul a teljes elektromos hálózat, wifi-hálózat és öntözőrendszer épül. Restaurálják a Múzeumkert szobrait, az Arany János-szoborcsoport felújítása március 15-ig elkészül. A felújítási munkálatok idejére a Múzeumkert egyes részeit szakaszosan lezárják, de a múzeum mindvégig látogatható lesz. A munkafázisokról, a felújítás aktuális állapotáról a Múzeumkert kerítésén kihelyezett információs anyagokban is folyamatosan tájékoztatják a közvéleményt – mondta Rezi Kató Gábor. Újságírói kérdésre kitért arra is: a Kertészház tervezett felújítása is túljutott a tervezési és engedélyeztetési fázison, de még nem tudható, hogy a nyár végéig elkészülhetnek-e a kivitelezési munkálatokkal. Szabó Gábor, a Tér-Team kft. vezető tervezője kiemelte: a használaton kívüli út- és térburkolatok részbeni elbontásával tíz-tizenöt százalékkal nő a zöldfelület aránya a Múzeumkertben. A rekonstrukció célja visszaállítani a történetileg hiteles, eredeti kertstruktúrát, ehhez egy 20. század elejéről fennmaradt térrajzot vettek alapul – tette hozzá a tájépítész.



