Djokovic simán jutott az elődöntőbe

Tenisz. Csütörtökön is esőszünetet kellett tartani a Roland Garroson

Sport
  • 2016.06.03. - 02:03

Az első helyen kiemelt világranglista-vezető Novak Djokovic három szettben győzött tegnap a hetedikként rangsorolt cseh Tomás Berdych ellen a francia nyílt teniszbajnokságon.

Kevesen látták, amint az első szettet könnyed játékkal húzta be, majd ezt követően Berdych összekapta magát és megizzasztotta a világelsőt, játszmát azonban nem tudott nyerni ellene, így Djokovic végül két óra alatt 6:3, 7:5, 6:3-ra nyert. Az időjárás csütörtökön is főszereplő volt a Roland Garroson, rövid időre Djokovicék meccsét is meg kellett szakítani az eső miatt. Komoly fennakadást azonban nem okozott a csapadék. A szerb teniszező ellenfele a döntőbe jutásért az osztrák Dominic Thiem lesz, aki a belga David Goffint győzte le. A másik elődöntőben a svájci Stan Wawrinka a brit Andy Murray-vel mérkőzik. A nőknél Serena Williams szetthátrányból fordított a kazah Julija Putyinceva ellen. Az amerikai világelső ellenfele az elődöntőben a Bacsinszky Tímeát búcsúztató holland Kiki Bertens lesz.

Reklám