Demszky Gábor és Magyar György tavaly, a 4-es metró rekordméretű sikkasztásai kapcsán még úgy nyilatkozott, hogy az OLAF „egy semmi, egy nulla” - az ellenzék érdekes módon most ugyanennek a szervezetnek a jelentését bizonyítékként ünnepli.
Az egykori SZDSZ-es főpolgármester és ügyvédje, valamint a DK-s Vágó István tavaly az ATV-ben lesajnálóan nyilatkozott az Európai Unió Csalás Elleni Hivataláról, amikor az a négyes metró beruházásai kapcsán európai mércével is rekordméretű sikkasztásról számolt be – mondván, hogy az OLAF egy „semmi, nem számít, egy nulla”, és csak „ajánlásokat fogalmaz meg”. Most, amikor az ellenzék a hivatal jelentését véres kardként hordozza körbe az Elios-ügyben, úgy tűnik, hogy a balliberális politikusok is megfeledkeztek arról, hogy az OLAF nem végez valódi nyomozati munkát, legfeljebb sejtéseit közölheti különböző ügyekben – márpedig az Elios-sztorival kapcsolatban a hivatal nem hogy gyanút nem fogalmazhat meg, de a valódi nyomozati munkát végző szervek bűncselekmény hiányában egyszer már meg is szüntették az eljárást. (Pesti Srácok)



