Befejeződött a 47-es út Algyő és Szeged közötti szakaszának felújítása, a nettó 7,8 milliárd forintból megvalósult beruházást tegnap adták át.
Botka László, Szeged polgármestere kijelentette, a térség az elmúlt tíz évben több évtizedes infrastrukturális lemaradást hozott be. Előbb elkészült az M5-ös autópálya, majd megépült az M43-as sztráda egészen a határig, és legalább ennyire fontos a 47-es út több szakaszban megtörtént négysávúsítása is Szeged és Hódmezővásárhely között.
Nagy Róbert, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. vezérigazgatója elmondta: a rossz állapotú, nyomvályús, hét kilométeres szakasz felújítása nyolcvanöt százalékban uniós forrásból valósult meg.



