Czeglédy fizethette az MSZP kampányát

Budai Gyula szerint az ügyvéd 2014-ben pénzt adott át Kunhalmi Ágnesnek

Belföld
  • 2018.03.17. - 16:30

Budai Gyula szerint erős a gyanú, hogy a több milliárdos költségvetési csalással gyanúsított Czeglédy feladata a baloldali pártok kampánypénzének előteremtése volt, ezért is ragaszkodnak mindkét párt tagjai egykori ügyvédjükhöz.

A fideszes országgyűlési képviselő a Figyelőnek nyilatkozva azt mondta, hogy bizonyítékokkal is alá tudja támasztani állításait, és vállalja azok következményeit, valamint arra is felhívta a figyelmet, hogy Czeglédy szabadulása után rögtön felkereste Gyurcsány Ferencet, tárgyalásán pedig a teljes DK-s vezérkar jelen volt. Budai kifejezte azt a gyanúját is, hogy az MSZP és a DK azért ragaszkodik mindenáron az ügyvédhez, mert az az érdekük, hogy Czeglédy hallgasson. Az egykori elszámoltatási biztos az Echo TV műsorában azt is elmondta, hogy egy harmadik személy is jelen volt Kunhalmi Ágnes és Czeglédy Csaba találkozóján, és hogy rövidesen előállnak azzal a bizonyítékkal, amelyet a nyomozás egyik érintettje biztosított számukra – írja a HVG.

Reklám