Sok százan búcsúztatták Rimaszombatban az augusztus 22-én, 104 éves korában elhunyt Tamás Aladárné Szűcs Ilonát.

A felvidéki tanítónő élete végéig küzdött azért, hogy a 2011-ben felvett magyar állampolgársága miatt ne veszítse el a szlovákot. A református szertartáson Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a család kérésére felolvasta Orbán Viktor levelét. A kormányfő azt írta, Tamás Ilonka magyarságra, összetartozásra, a szülőföldhöz való hűségre is nevelte diákjait, a jövő építőköveit rakta le.



