„Megőrizni a közérzékelésünk hitelét” – idézte fel Apáti Miklós költő, újságíró temetésén elhangzott búcsúztatójában az elhunyttal folytatott beszélgetését Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke.

Az említett párbeszédben az alkotói létforma mibenlétéről vitáztak. Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója arra emlékezett, hogyan írta meg a szerző már betegen Karádyról szóló darabját: „Csináljátok meg gyorsan, hogy még láthassam” – sürgette a szerző. Apáti nemcsak művész volt, de olyan ember, akit mások művészete is érdekelt – ezek Janicsák István előadóművész szavai, aki a család felkérésére beszélt barátja sírjánál. Kollégánk, a Magyar Hírlap volt rovatvezetője és főmunkatársa július 10-én hunyt el.



