Öt embert gyorsított eljárásban marasztalt el tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság a pénteki Magyarország-Románia válogatott labdarúgó-mérkőzés közben, illetve után történtek miatt
Három terheltet letöltendő – két év, két és fél év, illetve három év négy hónap – szabadságvesztéssel sújtott a testület, két másik férfit pedig két-két esztendő börtönnel, utóbbiak esetében a büntetés végrehajtását öt évre felfüggesztette – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor, a Fővárosi Főügyészség vezetője. A bíróság valamennyi vádlottat határozott időre eltiltotta a sportrendezvények látogatásától is.
A Budapesti Nyomozó Ügyészség a pénteken előállított, említett vádlottakon kívül további hét ember esetében az előzetes letartóztatásukra tett indítványt a futballmeccsen történtek miatt, a Budai Központi Kerületi Bíróság azonban csak egyikük esetében látta indokoltnak a legszigorúbb kényszerintézkedés elrendelését, három gyanúsítottal szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el, három terheltet pedig szabadlábra helyezett. Ez utóbbi esetekben az ügyészség fellebbezett az előzetes letartóztatás elrendelése érdekében.
Ismert, a válogatott mérkőzés helyszíne, a budapesti Népliget környékén összecsapások voltak a huligánok és a rendőrök között, miután a hatóság megakadályozta, hogy a magyar ultrák tömegverekedést provokálhassanak a román drukkerekkel. A felfegyverkezve, egyebek mellet pirotechnikai eszközökkel támadó, megvadult ultrák csaknem negyven rendőrt sebesítettek meg, közülük többen még jelenleg is kórházban vannak.



