Idén negyedik alakalommal demonstráltak kedden délután a taxisok Budapest belvárosában.

Mintegy száz taxi este hatig szakaszosan és időszakosan lezárta a belváros legfrekventáltabb útvonalait, valamint három hidat, jelentős forgalmi káoszt okozva. Egyebek mellett azt követelték, hogy a hatóságok vegyék le a rendszámot az illegális személyszállításon ért sofőrök autójáról. A kormány egyébként kedden benyújtotta a parlamentnek az engedély nélkül, személygépkocsival végzett személyszállító szolgáltatáshoz kapcsolódó jogkövetkezményekről szóló törvényjavaslatot, amelyet tárgysorozatba vett az Országgyűlés.



