Bekérették a román diplomatát

Gazdaság
  • 2017.04.11. - 00:34

Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár mára bekérette a budapesti román nagykövetség első beosztott diplomatáját az Aranyos folyó múlt heti szennyezésével kapcsolatban – közölte a tárca tegnap a távirati irodával.

A Cupru Min bányavállalat szászavinci zagytározójából április 3-án folyt szürke iszap az erdélyi Aranyos folyóba egy, a zagytározó leürítésére épített, de 1988-ban lezárt vezetéken keresztül. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője azt mondta: nem biztos, hogy Magyarországot eléri a szennyezés.

Reklám