Megnyerte tegnap a világ legnagyobb gasztronómiai versenye, a Bocuse d’Or szakácsolimpia európai döntőjét Széll Tamás (balról a második) Michelin-csillagos séf és csapata, a sikert értékét fokozza, hogy a két napos megmérettetésnek első ízben adott helyet Budapest.

A szakembereknek ugyanolyan alapanyagokból kellett dolgozniuk, amely ezúttal kecsege, illetve gímszarvasborjú combhúsa volt. A tegnapi kezdet előtt Széll Tamás úgy nyilatkozott, hogy a skandináv szakácsoktól tart, mert ők nagyon rutinosak a halételek készítésében, a versenyen azonban kiderült, hogy az északi séfeknek a kecsege túl zsíros, megtisztítása pedig rendkívül munkaigényes. Széll igazából a szarvasból készült kreációjával nyerte meg a nemzetközi zsűri tagjait. A magyar csapat szurkolótábora a hamarosan kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságon is megállná a helyét, mivel olyan lelkesedéssel és hangerővel biztatták Széll Tamásékat. A magyar séf a tegnapi rendkívüli sikerrel bejutott a Bocuse d’Or jövő évben Franciaországban, Lyonban megrendezendő világdöntőjébe.



