Áder János köztársasági elnök szerdán hivatalos látogatásra Ausztriába utazik az osztrák államfő meghívására - adta hírül a Köztársasági Elnöki Hivatal kedden.
Az államfő megbeszélést folytat Alexander Van der Bellennel, az Osztrák Köztársaság elnökével és Wolfgang Sobotkával, a Nemzeti Tanács, az osztrák parlament alsóházi elnökével, valamint részt vesz a Semmelweis Ignác tiszteletére állított szobor avatásán a Bécsi Orvostudományi Egyetem kampuszán - írták.
Hozzátették: Áder Jánost útjára elkíséri felesége, Herczegh Anita.



