Tíz fiatal színművész és rendező vehette át a Junior Prima Díjat magyar színház- és filmművészet kategóriában tegnap a Budapest Music Centerben – jelentette a távirati iroda.
A Prima Primissima Alapítvány és a kategória társalapítója, az FHB Bank elismerését az idén Eke Angéla, Szilágyi Csenge, Fehér Tibor, Lábodi Ádám és Wunderlich József színművész, Boross Martin dramaturg, rendező, a Stereo Akt művészeti vezetője, valamint két alkotópáros: Benkó Bence és Fábián Péter rendező, a K2 Színház alapítói, illetve Vecsei Miklós színművész, író és ifj. Vidnyánszky Attila színművész, rendező nyerte el. A kétmillió forinttal járó díjra az idén is a magyar színház- és filmművészet elismert képviselői jelöltek harmincévesnél nem idősebb, tehetséges művészeket. A szakmai zsűri tagja volt Molnár Piroska, a nemzet színésze, Eszenyi Enikő színész-rendező, a Vígszínház igazgatója, Bálint András színész-rendező, Káel Csaba rendező, a Müpa vezérigazgatója, Orlai Tibor színházi producer és Balogh Gabriella, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának tagja. Káel Csaba a díj átadásakor elmondta, hogy a zsűri a bőség zavarával küzdött, az idén az eddigi éveknél is nehezebb volt a választás. Eszenyi Enikő köszönetet mondott azért, hogy az elmúlt évekhez képest többen, összesen tízen vehették át a díjat. Bálint András kiemelte: fontos, hogy a tehetséges fiatalok sorsát segíteni tudják, és rájuk irányíthatják a közönség figyelmét. Köbli Gyula, az FHB Bank vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a 2016-os év jelöltjei között a színészek mellett táncművész, dramaturg, koreográfus, látványtervező, filmrendező és cirkuszigazgató is szerepelt, s a díjazottakat több mint ötven jelölt közül választotta ki a zsűri. A döntést részben megkönnyítették azzal, hogy felemelték a díjazottak számát, és az idén először alkotópárost is díjazhatott a zsűri – tette hozzá. Megjegyezte, hogy az alkotópárosok nem a díjjal járó kétmillió forinton osztoznak, hanem esetükben az összeget felemelték fejenként másfél millióra.



