A nagy tét, a világbajnoki csapatba kerülés miatt több számban is hatalmas viadal várható mától a debreceni uszodában.
A nyitónapon rendezik a legnagyobb érdeklődéssel várt férfi 200 méter pillangó döntőjét, amelyben több világklasszisunk küzd a vb-részvételért. A kiélezett helyzetet jelzi, hogy a 2015-ben Kazanyban világbajnok Cseh Lászlónak nemcsak az első kettőbe kellene kerülnie a dél-koreai repülőjegyhez, hanem jobb időt kell úsznia a skóciai kontinensviadalon Milák Kristóf mögött ezüstérmes, amúgy olimpiai harmadik Kenderesi Tamás 1:54.36-os eredményénél.
A női mezőnyben a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka tovább gyarapíthatja gazdag éremgyűjteményét, de néhány számban meg kell majd küzdenie a feltörekvő fiatalabb úszókkal. Nem fog unatkozni Debrecenben az ifjúsági olimpiai bajnok Késely Ajna sem, aki az öt gyorsúszó szám mellett 400 m vegyesen és 200 m pillangón is indul: „A felkészülésem eddig jól sikerült, ezért bizakodva várom a bajnokságot. Több számban is szeretném kiharcolni a világbajnoki részvételt. Talán a legnehezebb a négyszáz gyorson lesz, amelyen Kapás Boglárka és Hosszú Katinka a riválisom” – nyilatkozta Késely Ajna.



